Kraków - Lwów

Rozmowa z merem Lwowa Andrijem Sadowym

Email Drukuj PDF

Stosunki między Krakowem a Lwowem. Dlaczego nie są tak intensywne, jak na przykład relacje Lwowa i Wrocławia?

 

Więcej…

Rowerem do Lwowa

Email Drukuj PDF

Tranzytowe miasteczko, na pierwszy rzut oka takie jakich wiele w Galicji. Mijane wielokrotnie podczas podróży z Przemyśla do Lwowa i z powrotem. Mościska, bo o nich mowa, rzadko kiedy są traktowane jako samodzielny cel wycieczek turystycznych. Takie galicyjskie miasteczka mają jednak swój urok, zwłaszcza jeśli zwiedzamy je nie samochodem, ale rowerem.

 

Więcej…

Lwów i Kraków razem. Lwowski numer miesięcznika "Kraków"

Email Drukuj PDF

Dwie galicyjskie metropolie, Kraków i Lwów, łączą nie tylko wspólne doświadczenia historyczne i umowa o współpracy partnerskiej, ale także – jak deklaruje mer Lwowa Andrij Sadowyj w rozmowie z naszym miesięcznikiem – wspólna europejska przyszłość. O tym, jak powinna wyglądać w praktyce współpraca obu miast partnerskich, w Krakowie do tej pory dyskutowaliśmy zbyt rzadko. Chcemy to zmienić i dlatego w listopadzie 2014 roku, a więc w rok po rozpoczęciu Euromajdanu, ukaże się "lwowski" numer miesięcznika "Kraków", który już teraz chcielibyśmy zapowiedzieć.

Więcej…

Majdan pół roku później

Email Drukuj PDF

28 listopada 2013 roku, dzień szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, podczas którego Wiktor Janukowycz nie podpisał umowy stowarzyszeniowej. Wydaje się, że było to tak niedawno, może miesiąc temu.

 

Więcej…

Współpraca ze Lwowem: kurtuazja czy biznes?

Email Drukuj PDF

Kraków na chwilę obecną ma podpisane ponad trzydzieści umów partnerskich i bliźniaczych z innymi miastami. Do tego dochodzi kilka planowanych umów oraz wymieniana na stronach magistratu „współpraca bez formalnej umowy partnerskiej”. To dużo, można wręcz powiedzieć – za dużo, bo utrzymywanie intensywnych, „braterskich” relacji ze wszystkimi partnerami jest fizycznie niemożliwe.

 

Więcej…

Strona 1 z 2