Miesięcznik „Kraków” ukazuje się z inicjatywy Prezydenta m. Krakowa i członków Stowarzyszenia Kulturalno-Naukowego „KRAKÓW” od listopada 2004 roku. Redagowany jest przez grupę entuzjastów, którzy żyją sprawami miasta.

Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie wielu środowisk, które odczuwały brak forum dla rzeczowej prezentacji poglądów i  popularyzacji problematyki godnych rangi i roli Krakowa. W miesięczniku publikują wybitni profesorowie, twórcy i działacze kultury, gospodarki, znane osobistości, redagują go znani dziennikarze.

Wydawnictwo ciągle się rozwija. „Kraków” zyskał uznanie Czytelników i kręgów opiniotwórczych. Redakcja stara się zjednywać społeczne poparcie dla wartościowych pomysłów, pozyskiwać dla tych idei najliczniejsze grono ludzi oddanych Krakowowi – niezależnie od poglądów ideowych i przekonań politycznych, dba o popularyzację należnej rangi Krakowa jako ośrodka jedynego, niepowtarzalnego i drogiego każdemu Polakowi.

W obecnej chwili miesięcznik jest wydawany przez Bibliotekę Kraków i Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe „Kraków”, przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

 

Redakcja Miesięcznika „Kraków”

Biblioteka Kraków
pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków

tel. (12) 2618 91 20, kom. 661 22 82 82
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

STYCZNIOWY NUMER JUŻ W SPRZEDAŻY!


Okiem Beresia:
Szef i Jego książki

 

Z najwyższej półki: Miasto książki
- Krzysztof Burnetko

Pasy pany: Felieton na ostatnią stronę
- Jerzy Pilch

Na czerwonym świetle