29 czerwca br. w wieku 74 lat zmarła wybitna dziennikarka i publicystka Janina Paradowska, również związana z redakcją miesięcznika „Kraków”, w latach 2004-2011 pisała do miesięcznika felietony „List z Warszawy”.

Urodzona w Krakowie, absolwentka polonistyki (UJ) oraz dziennikarstwa (UW). Pracę w zawodzie rozpoczęła jako dziennikarka "Kuriera Polskiego". Była kierownikiem działu politycznego w redakcji "Życia Warszawy".

Od 1991 r. była komentatorką polityczną tygodnika "Polityka", inicjatorka Salonów "Polityki". Prowadziła cotygodniową, czwartkową audycję "Poranek Radia TOK FM". W roku 2008 związała się z telewizją Superstacja, gdzie prowadziła niedzielny program publicystyczny "Puszka Paradowskiej". Była wielokrotną laureatką Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

12 września 2015 r. w wieku 83 lat zmarł redaktor Sylwester Dziki, autor bardzo lubianej kroniki „Sto lat temu w Krakowie” na łamach miesięcznika „Kraków”. Wybitny prasoznawca i historyk prasy.

 

Z przykrością zawiadamiamy, iż w ubiegłą niedzielę zmarł nasz kolega redakcyjny  Jan Rogóż, nieodżałowany autor cyklu Portrety ulic na łamach miesięcznika "Kraków", zasłużony autor licznych publikacji popularyzujących przeszłość Krakowa.

5 września 2015 r. po długiej chorobie zmarł w wieku 72 lat Jerzy Piekarczyk, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Kraków”, wcześniej publicysta i reporter „Echa Krakowa”, „Gazety Krakowskiej” i „Przekroju”,  dziennikarz i człowiek dobry, mądry i uczciwy.

W NUMERZE LUTOWYM!

Smocze jajo: Otwarta brama
- Mieczysław Czuma

Pasy pany: Na moje pasiaste oko...
- Jerzy Pilch

Na czerwonym świetle

Witryna fotoreporterów